Kontaktujte nás +420 792 755 585

Proč právě Malta?

Ahoj,

Dopolední vyučování probíhalo od 9:00 do 12:30 hodin s jednou třicetiminutovou přestávkou. To jsem si stihla na pokoji dát lehkou svačinku s kávou. V poledne jsem si připravila rychlý oběd a spěchala na odpolední konverzaci od 13:00 do 14:30 hodin. Pak jsem se většinou přemístila k bazénu, kde jsem napsala domácí úkoly, kterých nebylo málo, případně je zkontrolovala s některou spolužačkou a konverzovala s ostatními studenty. Prostě pohodové odpoledne. Večer jsem většinou vyrážela s novými kamarádkami do města nebo na procházku po okolí, popřípadě jsme se sešly u někoho na pokoji a u dobrého vínka se opět dobře povídalo.

Na studijní pobyt jsem vyrážela se značnými obavami, protože můj věk se blížil padesátce. Nicméně utvořily jsme skupinu osmi "girls" ve věku od 19 do 60 let a vedly "řádný studentský život". Co bylo nejdůležitější - mluvilo se pouze anglicky!!! Takže do 15:00 hodin vyučování a potom zábava, ale pro všechny vlastně anglická konverzace. Vzhledem k tomu, že jsme každá pocházela z jiné země, bylo to i velmi zajímavé a poučné.

Co se týká školy, byla jsem zařazena do skupiny mírně či středně pokročilých. Naše lektorka byla ve věku cca 50-ti let s letitými zkušenostmi. Dle mého názoru byla výborná. V hodinách nebyla hluchá místa, střídala se gramatika s konverzací a poslechem. Byli jsme stále v záběru. A opravdu jsme se museli učit z hodiny na hodinu, bylo zadáno vždy velké množství domácích úkolů, kde jsme si dané učivo procvičili. Odpolední konverzace už byla jiná, více odpočinková, zaměřena na hry a zábavu.

Ve volných dnech a večerech jsme poznávaly Maltu, pěšky nebo autobusem. Mně osobně se ostrov velmi líbil. Můj pobyt byl 5-ti týdenní a poslední týden za mnou přiletěl manžel, půjčili jsme si auto a ostrov projeli a prošli křížem krážem. Tento poslední týden už jsem měla jen dopolední vyučování, takže jsme odpoledne cestovali a také se musím přiznat, že jsem jeden den nešla do školy vůbec a vyrazili jsme na celodenní výlet na ostrov Gozo. Menší ostrov Comino jsme zvládli po škole.

Co se týče ubytování, sdílela jsem „studio" se dvěmi vysokoškolačkami z Irska, které ráno odcházely na univerzitu a vracely se až k večeru. Já i ony jsme měly pokoj s příslušenstvím, společně jsme užívaly velkou místnost s vybavenou kuchyní, posezením a balkonem s výhledem na bazén. Nebyl to luxus, ale pro tento účel ubytování zcela vyhovující.

Pobyt na Maltě hodnotím velmi kladně, moje angličtina se dostala do jiných rozměrů. Dodala mi sebevědomí, zjistila jsem, že se dovedu domluvit, vyřídit si sama potřebné věci, nakoupit, dvakrát jsem změnila skupinu na odpoledni konverzaci, vyzkoušela jsem konverzaci s lektorkou + dvě studentky. Našla jsem nové přátelé, poznala jsem nádhernou krajinu, přírodu, maltézskou historii, architekturu, kulturu, lidi, jídlo, výborné víno…

V závěru mého povídání bych chtěla poděkovat agentuře ACIC, která mi poskytla nadstandardní služby. Z tohoto důvodu jsem se na paní Kvapilovou obrátila ještě jednou, když naše dcera studovala angličtinu v Austrálii. Také o ni se paní Kvapilová vzorně postarala a velmi nám pomohla. Takže opět velké poděkování. Přístup paní Kvapilové je profesionální a přitom velmi přátelský a starostlivý.

Agenturu ACIC mohu vřele doporučit!