Kontaktujte nás +420 792 755 585

Studentské vízum do Austrálie

Pokud chcete studovat a pracovat v Austrálii, potřebujete získat studentské vízum. Výhodou je, že tím automaticky získáte povolení v Austrálii pracovat (nyní je to možné i na plný pracovní úvazek).

O studentské vízum se žádá od července 2017 výlučně online. Při žádosti o udělení studentského víza je velmi důležité mít správné informace, aby vše úspěšně proběhlo. Rádi vám bližší informace poskytneme na telefonním čísle +420 792 755 585 nebo e-mailu kvapil@acic.cz.

Vízový poplatek ambasádě se mění. Teď je to 650 AUD + poplatek za stažení 9 AUD.

 

Aktuální informace o Covid-19 opatřeních v Austrálii najdete na homeaffairs.gov.au/covid19.
 

 Skvělá zpráva:  od 5.7.2022 se ruší veškerá Covid  opatření v AUSTRÁlii.

Jakou dokumentaci potřebujete k žádosti o udělení studentského víza do Austrálie?

 1. Vyplněný ambasádní formulář - to uděláme za vás my, agentura ACIC
 2. COE (Confirmation of Enrolment) - potvrzení o zaplacení školy
 3. Doklad o zaplacení zdravotního pojištění (OSHC) na celou dobu studijního pobytu
 4. Kopii vašeho OP, cestovního pasu a řidičského průkazu
 5. CV s fotografií
 6. Dopis, ve kterém uvádíte důvody, proč chcete studovat v Austrálii a jak studijní pobyt využijete po návratu domů
 7. Nejvyšší dosažené vzdělání, například doklad o provedení maturitní zkoušky, u vysokoškoláků diplom
 8. Výpis všech vašich cest do zahraničí za posledních 10 let s datem a důvodem cesty
 9. Zaměstnanec - potvrzení od zaměstnavatele, podnikatel - živnostenský list a daňové přiznání, student - potvrzení o přerušení studia
 10. Zaměstnanecká / podnikatelská historie
 11. Ambasáda si může vyžádat finanční jistinu za 1 měsíc, je to 1652 AUD + 2000 AUD na letenku. Nejvíce však za rok 19 824 AUD + 2000 AUD na letenku.
  Informace o finančním krytí a potřebné dokumentaci u partnerů vám rádi poskytneme.
 12. Formulář 956A - ustanovení autorizovaného příjemce vaší dokumentace (to jsme my, agentura ACIC)
 13. V případě partnerských víz formulář 919
 14. Studenti mladší 18 let také formulář  1229
   

Zdravotní pojištění OSHC (Overseas Student Health Cover)

 • Zdravotní pojištění pro mezinárodní studenty v Austrálii
 • Pro studenty, kteří studují v Austrálii, je povinné, a to na celou dobu studia. Platí se současně se školným. Při žádosti o studentské vízum musí být doložen doklad o zaplacení.
 • Po příletu do Austrálie vyplníte online registraci u příslušné pojišťovny. Jméno pojišťovny najdete na dokladu, který obdržíte po zaplacení školného a zdravotního pojištění.
 • POZOR při zadávání vaší adresy, pokud bydlíte někde jen dočasně, zadejte adresu školy.

Důležitá informace

 • Pokud budete muset být hospitalizováni, zjistěte si, zda má daná nemocnice smlouvu s vaší pojišťovnou (je jedno, zda se jedná o nemocnici privátní, či státní).
 • Vaše zdravotní pojištění platí pouze na území Austrálie. Pokud chcete vycestovat, je nutné si zajistit komerční pojištění. Mnoho našich studentů při dlouhodobém studiu létá na návštěvy domů. Pak je nutné se prokázat kartičkou pojištěnce z Austrálie a přihlásit se do své pojišťovny u nás na dobu, kdy budete v Čechách.
 • OSHC je platné dnem nástupu do školy. Nevztahuje se na cestu ani na dobu před nástupem do školy. Na tuto dobu vám doporučujeme sjednat si cestovní pojištění.

Jak fungují platby

 • Návštěvu u lékaře (jak odborného, tak praktického) hradíte celou částku na místě. Preventivní prohlídky nejsou propláceny.
 • Doklad o zaplacení doručíte své pojišťovně a bude vám vráceno 80-100 %.
 • Nemocniční ošetření je hrazeno plně, ale nesmí se prokázat, že onemocnění bylo dlouhodobé (to znamená ještě před vaším studijním pobytem). Příklad z praxe: Náš student krátce po příletu dostal akutní onemocnění a musel podstoupit operační zákrok. Jeho měsíční pobyt v nemocnici byl plně uhrazen z OSHC pojištění.
 • Léky jsou hrazeny jen částečně. Není hrazeno žádné dentální ošetření.
 • OSHC je možné navýšit, aby pokrývalo i ošetření zubaře, ale připravte se na to, že zaplatíte několikrát více než v případě běžného OSHC.

Na trhu jsme již od roku 1993 a za tu dobu jsme pomohli více než tisícovkám studentů získat studentské vízum a odcestovat na studijní pobyt do Austrálie. Těšíme se i na vás. :)

 

REFERENCE OD NAŠICH STUDENTŮ:
 

"Od začátku jsme věděli, že papírování ohledně víz do Austrálie bude složité, dokumentů byla potřeba spousta, ale díky Táťáně Kvapilové šlo vše jako po másle a víza jsme bez jakýchkoliv problémů obdrželi pár dní po odeslání žádosti. Nyní si užíváme krás Austrálie v okolí Manly, které nám Táňa přímo doporučila a máme se tu báječně!!!

Ještě jednou děkujeme za pomoc."

Petr a Žanda 


Spolupráce s paní Kvapilovou mi zatím, i když jsem jen v přípravné fázi zařizování všeho potřebného, vynesla nejen školné za zvýhodněnou cenu, která už pro mne neměla platit, přesto ji pro mne p. Kvapilová zvládla vykomunikovat, ale také zařídila možnost ušetřit za možnost nepodstupovat EAP, která pro mne byla zbytečná a byla by ztrátou času, který mohu věnovat studiu, za kterým do Austrálie letím. Takto jsem ušetřila částku pohybující se v tisících dolarů. Nemluvě o velice příjemném a profesionálním jednání paní Kvapilové.

Veronika Pelzmannová


S prací a přístupem společnosti ACIC a hlavně paní Táni Kvapilové jsem maximálně spokojená. Momentálně jsem v Austrálii jako student a před odletem z ČR mi pomohla vše zařídit, doporučit školu, vyplnit potřebné formuláře, zajistit letenku, sehnat rodinu, zodpovědět otázky. Tímto mi počáteční cestu ulehčila, jak jen to bylo možné z její strany a moc mi tím pomohla. Navštěvuji Milner Colege a s výukou jsem spokojená, učitele jsou fajn a tlačí vás dopředu, takže posun bude určitě znatelný, ale není nad každodenní komunikaci a kontakt s lidmi mimo školu, lidé v Austrálii jsou velmi vstřícní a chtějí si povídat, takže se nestydět a zkoušet, co se člověk naučil. :)

Samozřejmě první týdny jsou né úplně lehkou zkouškou, když je člověk sám v cizí zemi a musí si vše osahat, ale je to dobrá škola života a všem ji doporučuji bez ohledu na věk!

Ivana Kohoutová