Kontaktujte nás +420 792 755 585

Lucie Žukovská - 19 let, studentka na SEA, Sydney

No a nemůžu zapomenout na posledního člena rodiny, jímž je malý pesan – Oskar, který byl nejlepším parťákem v období smutku a bezmoci. Nejlaskavější, nejochotnější a jednoduše tu nejlepší rodinu jsem si ani nemohla přát. Pomohli mi se vším, co se jen dalo – vyřídit bankovní a telefonní účet, ukázali mi spoustu nových míst v okolí a naučili nespočet nových slov. Z původního měsíce společného měsíce se na konec vyklubaly dva a já si měla za úkol najít nové bydlení.

HLEDÁNÍ samostatného bydlení

Kolem Vánoc 26. 12. už nastal čas, kdy jsem měla být rozhodnutá, kde budu bydlet, ale na poslední chvíli to nikdo nevěděl. V tu dobu tu byla nejrušnější sezóna s největšími tropy, takže studenti, turisté a přistěhovalci sem do Austrálie hrnou jako kobylky, takže poptávka po práci a bydlení neskutečně stoupá. Právě v tomto období na mě jednoho dne vyskočil inzerát postarší a nesmírně ukecané paní v důchodu z bývalé Jugoslávie, která utekla po revoluci do Austrálie žít lepší život a už tu zůstala. Poloprázdný dům vypadal jako za starých časů – všude knížky, modrý porcelán, vyšívané přikrývky a typický zápach. Nic jiného mi nezbývalo než na to kývnout, protože mě tlačil čas, ale nadšená jsem z toho dvakrát nebyla. 

Několik dní na to se mi poštěstilo najít jinou paní. Do autobusu, který jsem stopovala každý den, nastoupil starší pán – něco kolem 80 a všichni na něj jen koukali, samozřejmě jsem mu uvolnila svoje místo a on mi začal srdečně děkovat a vyptávat se na pár informací a to: odkud jsem, co tu dělám a takové banality. Jelikož mám problém rozumět starým lidem s jejich výslovností, takmi začala paní sedící vedle něj tlumočit. Když si uvědomila, že studuji angličtinu, tak neváhala a zeptala se, jestli někdo z mých kamarádů nehledá ubytování, protože bydlí sama v bytě a má jednu místnost volnou. Obratem jsem odpověděla, že já nemám kde bydlet a dva dny na to mi přišla zpráva s pozvánkou na prohlídku bytu. Rozhodně se mi líbil víc než předchozí dům a cenově přišel také levněji, takže jsem předešlé ubytování odvolala a souhlasila s nastěhováním do tohoto, ale co
se dalšího nestalo. 

Na stránce gumtree.com se najde naprosto všechno, takže když jsem na začátku hledala práci a odesílala nespočet cv na různé adresy, jednou z nich byla rodina, která hledala aupair. Ani minutu mi netrvalo odpovědět na inzerát a po několika týdnech mi maminka z rodiny psala zpátky.Takže mi naprosto skvěle časově navazovalo jak nové ubytování, tak i nová práce, kde jsemzačínala 20. ledna 2017. Přesně dvacet dní – od Nového roku do 20. ledna, jsme měla možnost bydlet se svými kamarády z Francie, lepší start do roku 2017 jsem začít ani nemohla. Party, party, pááárty – dokážete si představit Francouze.Tím chci říct, že Austrálie je jako magický místo, kde si k sobě všechno přivoláte, ať už je to práce či ubytování a nebo lidi okolo sebe. . Stačí jen věřit a nevzdat to..

LUCKA