Životní náklady v Austrálii


Jídlo

Potraviny jsou v Austrálii dražší než u nás, pokud přepočítáváš cenu v AUD na Kč, což nelze. Mzdy jsou v Austrálii totiž vyšší než u nás.

Uveďme si příklad:

Pokud vezmeme, že hodinová mzda je pouze 20 AUD, tak co je možné si za tuto částku koupit?

Vejce 12 ks, 1/4 kg máslo,1 kuře, 1kg rajčat, 1/2 kg párků,1 l mléka, těstoviny1/2 kg, chléb 1ks a coca cola 1l. Pokud si spočítáš kolik bys zaplatil u nás, budeš velmi překvapen.

Výhodně nakoupíš ve velkých supermarketech a na tržištích. Zvláště, půjdeš li nakupovat v pozdějších hodinách, jsou slevy na zeleninu, grilované kuře či pečivo opravdu výrazné.

 

Info: S našimi studenty jsme něco jako jedna velká rodina. Přečti si i praktické rady od nich.

Nákupy - v Austrálii jsou, kromě normálních malých obchodů, či samoobsluh, tři velké obchodní řetězce. Woolworth, Coles a Aldi. Nejlevněji z nich vychází Aldi, který je obdobou našeho Lídlu. Pokud jde ale o velikost nabízeného sortimentu, jsou na tom lépe zbylé dva. Já osobně nakupuji co nejvíce věcí v Aldi a teprve když něco neseženu zde, jdu jinam. Neměl jsem zatím problém sehnat v Austrálii cokoliv, co jsem byl zvyklý kupovat u nás doma. Také proto, že zde normálně fungují velké firmy známé i u nás, jako například Nivea, Colgate a spousty dalších. Nemusíte tak hledat různé náhrašky apod. Kvalita nabízených produktů a hlavně potravin mi navíc přijde vyšší, než jsem byl zvyklý u nás a to mě velice potěšilo. Martin Čížek 

 

Budeš li pracovat v restauraci, většinou máš jídlo zdarma.

 

 Náklady, se kterými bys měl týdně počítat:

Bydlení  150 - 230 AUD
Strava   100 AUD
Telefon   20 AUD
Doprava 20 AUD

 

"Chceš studovat v Austrálii a zajímají tě další informace? Podívej se do sekce Studium v Austrálii kde nalezneš všechny nejdůležitější informace. Pokud chceš vědět více, neváhej a napiš nám. Můžeš i zavolat na +420 607 988 679"

ACIC Táťána Kvapilová

Chci se zeptat

Konzultační kancelář ACIC

Domažlická 1, 130 00 Praha 3 - Žižkov, Czech republic

  • +420 607 988 679

  • +420 607 988 679

  • dummy kvapil@acic.cz

Nenechte si ujít novinky

© Copyright 1992 - 2017 ACIC | Všechna práva vyhrazena.

Search