Volný čas a výlety v Austrálii


Studijní pobyt v Austrálii není jen studium a práce, ale také o zábavě a cestování!

Nejrozšířenější je venkovní grilování, které je v Austrálii velmi populární. Není to jen o grilování, ale zejména o setkání s přáteli z mnoha zemí. Mnoho škol organizuje tuto zábavu. Ty ovšem, jakmile se více zorientuješ, nebudeš odkázaný pouze na školní aktivity.

Pokud jsi sportovně založen, máš spoustu možností. Ve všech městech je velké množství kvalitních fitness center za dostupné ceny. Můžeš si s přáteli pronajmout tenisový kurt, bezplatně si zahrát volejbal přímo na pláži, golfová hřiště jsou také snadno dostupné a vše co potřebuješ si tam můžeš vypůjčit.

nebo máš rád vodu? Tak v Austrálii jsi na pravém místě. Moře a spousta velkých mořských bazénů jsou všude kolem tebe. Také můžeš plavat, surfovat nebo se jen tak "povalovat" na pláži. S vodou je spojena i další aktivita .......rybaření.

Jedna naše bývalá studentka, která žije teď v Austrálii, ulovila v blízkosti Townsville, tak velkou rybu, že ji dali i do místních novin. Článek z novin nalezneš zde.

Kulturního vyžití v galeriích, divadlech, kinech, koncertech je nepřeberné množství.

Naši studenti jsou většinou také cestovatelé a mimo Austrálii, cestují na Nový Zéland, Bali, Fiji, Tajsko, ale i vzdálenější destinace jako je na příklad Japonsko.

Jaká místa v Austrálii /ve zkratce/ stojí za to navštívit?

Všechna velká australská města mají něco společného. I když jsou to velkoměsta, cítíš se příjemně. Je to proto, že všechno je uzpůsebeno právě pro tento pocit - slouží lidem.

Sydney

Když přilétáš do Sydney tak vidíš obrovské město rozkládající se na moři. Spousta rozlehlých parků a botanická zahrada jsou krásnou oázou pro klid a odpočinek. 

Pokud rád nakupuješ, tak si příjdeš na své. Známé obchodní centrum Queen Viktoria Building na hlavní třidě George street tě nezklame.

Staré centrum Rock plné noblesních restaurací, ale také útulných hospůdek v blízkosti přístavu, je jako stvořený pro posezení s dobrým jídlem.

Circular Quay je přístav odkud se lodí/ferry/ dostaneš do překrásných míst, jako na přiklad Manly. Z přístavu uidíš známou bodovu Opera House a vzdálenější Harbour Bridge.

Blue Mountains

V blízkosti Sydney můžeš navštívit tyto hory, zahalené modrým oparem z eukalyptových výparů.

Red Center

Žádná fotografie ani video nemohou vystihnout atmosféru této zvláštní krajiny. To prostě musíš zažít. Známé hory URULU, Kata-Tjuta a King Canyon způsobují zvláštní až posvátné pocity.

Východní pobřeží

V okolí městečk Bayron Bay najdeš překrásné pláže, ale i tajemná posvátná místa původních obyvatel Austrálie. Samotné městečko je půvabné a právě proto se tady nacházela největší komunita hippies v Austrálii.

Gold Coast

Turistická oblast s nekonečnými plážemi a spoustou hotelů.

Fraser Island

Největší písčitý ostrov světa.

Great Barrier Rief

Máš-li rád moře a tropy, jsi v Cairns na tom nejsprávnějším místě. Z Cairns se můžeš vydat na mnoho míst a šnorchlovat či potápět se na okraji korálových útesů. Nedaleko je také pralesní městečko Kuranda s největší vysutou lanovkou na světě.

Západní Austrálie

Studenti, kteří studují v Perth, jsou si vědomi krás této části Austrálie. Bohužel studenti z ostatních měst ji při cestování trochu opomíjí. Za podívanou také stojí historická část města PERTH, park Nambung Pinnacles spolu s Kalbarri a Kariji.

Šnorchlovat a potápět se můžeš v korálové oblasti Ningaloo Rief. Delfíny uvidíš v oblasti Monkey Mia. Je zde mnoho a mnoho dalších zajímavých míst.

Tasmánie

Australský ostrov, kam se dostaneš letecky nebo lodí. Být v Austrálii a nezažít tajemnou Tasmánii, by byla velká chyba. Divoká skalnatá pobřeží střídají překrásné pláže omývané Pacifikem. Můžeš si tady nasbírat vynikající ústřice/. Rozlehlé pralesy začínají na některých místech hned za pláží. V horách jsou skvělé trekkingové trasy dlouhé až 65 km. Žijí zde zvířata, která nenajdeš nikde na světě.

Dobrá rada: Pozor! Na Tasmánii platí tvrdá pravidla v dovozu potravin. Nesmí se přivážet ovoce ani zelenina i když byly zakoupeny v Austrálii.

Řeka Snowy River

Jsi-li odvážný a hledáš dobrodružství, tak se můžeš na kajaku vydat australskou divočinou po řece Snowy River. Popluješ mezi kaňony a pralesy. Tábořit můžeš na písčitých plážích v kraji leguánů, psů dingo a ježur. V noci budeš mít nad sebou Jižní kříž. Ti kteří zvolili tuto cestu, říkají, že to byly nekrásnější přírodní scenérie z celé Austrálie.

Jak se studenti při cestování dopravují:

  • svým nebo vypůjčeným autem
  • letecky - vnitrostátními nízko nákladovovými lety
  • vlakem
  • autobusy - Greyhound Australia zajišťuje dopravu po celé Austrálii
  • na kole /znám studenta, který absolvoval cestu z Perth do Sydney na kole/

Přejeme ti šťastnou cestu a mnoho krásných zážitků.

"Chceš studovat v Austrálii a zajímají tě další informace? Podívej se do sekce Studium v Austrálii kde nalezneš všechny nejdůležitější informace. Pokud chceš vědět více, neváhej a napiš nám. Můžeš i zavolat na +420 607 988 679"

ACIC Táťána Kvapilová

Chci se zeptat

Konzultační kancelář ACIC

Domažlická 1, 130 00 Praha 3 - Žižkov, Czech republic

  • +420 607 988 679

  • +420 607 988 679

  • dummy kvapil@acic.cz

Nenechte si ujít novinky

© Copyright 1992 - 2017 ACIC | Všechna práva vyhrazena.

Search