Studentské vízum do Austrálie


Pokud chceš studovat a pracovat v Austrálii, potřebuješ získat studentské vízum. Výhodou je, že pokud chodíš do školy více jak 12 týdnů, získáváš automaticky povolení v Austrálie pracovat.

O studentské vízum se žádá od července 2017 výlučně online. Při žádosti o udělení studentského víza je velmi důležité mít ty správné informace, aby vše úspěšně proběhlo. Rádi ti bližší informace poskytneme.

Vízový poplatek Ambasádě se mění. Teď je to 620 AUD + poplatek za stažení. Celkem 582.59 AUD

Jakou dokumentaci potřebuješ?

 1. Vyplněný ambasádní formulář / to uděláme za tebe my - agentura ACIC/.
 2. Coe /Confirmation of Enrolment/ potvrzení o zaplacení školy.
 3. Doklad o zaplacení zdravotního pojištění /OSHC/ na celou dobu studijního pobytu.
 4. Kopii OP, pasu, řidičského průkazu.
 5. CV s fotografií.
 6. Dopis, ve kterém uvádějí důvody, proč chceš studovat v Austrálii a jak studijní pobyt využiješ po návratu domů.
 7. Nejvyšší dosažené vzdělání, například doklad o provedení maturitní zkoušky, u vysokoškoláků diplom.
 8. Výpis všech tvých cest do zahraničí za posledních 10 let s datem a důvodem cesty.
 9. Zaměstnanec - potvrzení od zaměstnavatele, podnikatel - živnostenský list a daňové přiznání, student - potvrzení o přerušení studia.
 10. Zaměstnanecká, podnikatelská historie.
 11. Ambasáda si může vyžádat finanční jistinu za 1 měsíc, je to: 1652 AUD + 2000 AUD na letenku. Nejvíce však za rok 19 824 AUD + 2000 AUD na letenku.
  Informace o finančním krytí a potřebné dokumentaci u partnerů Vám rádi poskytneme.
 12. Formulář 956A - ustanovení autorizovaného příjemce tvé dokumentace. V případe partnerských víz je to formulář: 919

Zdravotní pojištění OSHC - Overseas Student Health Cover

Je pro studenty, kteří studují v Austrálii povinné a to na celou dobu studia a platí se současně se školným. Při žádosti o studentské vízum musí být doložen doklad o zaplacení.

Po příletu do Austrálie si vyplníš on line registraci u příslušné pojišťovny. Jméno pojišťovny najdeš na dokladu, který obdržíš po zaplacení škole, která automaticky doklad posílá.

Info: Dej pozor na zadání adresy. Pokud bydlíš někde jen dočasně, zadej adresu školy.

Důležitá informace

Pokud budeš muset být hospitalizován, zjisti zda daná nemocnice má smlouvu s tvojí pojišťovnou a je jedno, zda se jedná o nemocnici privátní či státní.

Tvé zdravotní pojištění platí pouze na území Austrálie.Pokud chceš vycestovat je nutné si zajistit komerční pojištění. Mnoho našich studentů při dlouhodobém studiu přilétá na návštěvu domů. Pak je nutne se proukázat kartičkou pojištěnce a přihlásit se do své pojišťovny u nás na tu dobu, kdy budeš na návštěvě.

Info: OSHC je platné dnem nástupu do školy a nevztahuje se na cestu ani na dobu před nástupem do školy.

Doporučujeme na tuto dobu mít cestovní pojištění.

Jak fungují platby

Návštěvu u lékaře jak odborného tak i praktického hradíš celou částku na místě.

Doklad o zaplacení doručíš tvé pojišťovně a bude ti vráceno 80 - 100%.

Nemocniční ošetření je hrazeno plně, ale nesmí se prokázat , že onemocnění bylo již dlouhodobé - ještě před tvým studijním pobytem.

Náš student krátce po příletu dostal akutní onemocnění /neuvádím jaké/ a téměř měsíční pobyt v nemocnici byl plně uhrazen z jeho pojištění.

Léky jsou hrazeny jen částeně. Není hrazeno žádné dentální ošetření. 

Je možné navýšit OSHC, aby tam spadalo i ošetření zubaře, ale je to několikrát více než platíš běžné OSHC.

Zdravotní pojištění - OSHC, pojišťovna BUPA viz. příloha

Na trhu jsme již od roku 1992 za tu dobu jsme pomohli více než tisícovkám studentů. Potřebuješ poradit? Obrať se na nás!

Info: S našimi studenty jsme něco jako jedna velká rodina. Přečti si od nich reference.

 REFERENCE OD STUDENTŮ

"Od začátku jsme věděli, že papírování ohledně víz do Austrálie bude složité, dokumentů byla potřeba spousta, ale díky Táťáně Kvapilové šlo vše jako po másle a víza jsme bez jakýchkoliv problémů obdrželi pár dní po odeslání žádosti. Nyní si užíváme krás Austrálie v okolí Manly, které nám Táňa přímo doporučila a máme se tu báječně!!!

Ještě jednou děkujeme za pomoc."

Petr a Žanda 

Spolupráce s paní Kvapilovou mi zatím, i když jsem jen v přípravné fázi zařizování všeho potřebného, vynesla nejen školné za zvýhodněnou cenu, která už pro mne neměla platit, přesto ji pro mne p. Kvapilová zvládla vykomunikovat, ale také zařídila možnost ušetřit za možnost nepodstupovat EAP, která pro mne byla zbytečná a byla by ztrátou času, který mohu věnovat studiu, za kterým do Austrálie letím. Takto jsem ušetřila částku pohybující se v tisících dolarů. Nemluvě o velice příjemném a profesionálním jednání paní Kvapilové.

Veronika Pelzmannová

S prací a přístupem společnosti Acic a hlavně paní Táni Kvapilové jsem maximalně spokojená. Momentálně jsem v Austrálii jako student a před odletem z ČR mi pomohla vše zarřídit, doporučit školu, vyplnit potřebné formuláře, zajistit letenku, sehnat rodinu, zodpovědět otázky. Tímto mi počáteční cestu ulehčila, jak jen to bylo možné z její strany a moc mi tim pomohla. Navštěvuji Milner Colege a s výukou jsem spokojenč, učitele jsou fajn a tlači vás dopředu, takže posun bude určitě znatelný, ale není nad každodenní komunikaci a kontakt s lidmi mimo školu, lidé v Austrálii jsou velmi vstřícní a chtěji si povídat, takže se nestydět a zkoušet, co se človek naučil :).

Samozřejme prvni tydny jsou né úplně lehkou zkouškou, když je človek sám v cizí zemi a musí si vše osahat, ale je to dobrá škola života a všem ji doporučuji bez ohledu na věk!

Ivana Kohoutová

O studenstkém vízu mluví i naše studentka Kateřina Krejčí, která studovala  na Milner International College of English v Perth a poví ti  jak je důležité mít za sebou spolehlivou agenturu.

Zajímají tě další reference od našich studentů? Podívej se do rubriky REFERENCE STUDENTŮ.

"Chceš studovat v Austrálii a zajímají tě další informace? Podívej se do sekce Studium v Austrálii kde nalezneš všechny nejdůležitější informace. Pokud chceš vědět více, neváhej a napiš nám. Můžeš i zavolat na +420 607 988 679"

ACIC Táťána Kvapilová

Chci se zeptat

Konzultační kancelář ACIC

Domažlická 1, 130 00 Praha 3 - Žižkov, Czech republic

 • +420 607 988 679

 • +420 607 988 679

 • dummy kvapil@acic.cz

Nenechte si ujít novinky

© Copyright 1992 - 2017 ACIC | Všechna práva vyhrazena.

Search