Práce pro studenty v Austrálii


Studovat, pracovat, cestovat, poznávat, zíkávat přátele z celého světa - to je kouzlo studijního pobytu v Austrálii.

Se studentským vízem, získává student pracovní povolení automaticky. Povolený počet odpracovaných hodin týdně během studia je 20 hodin. Toto nařízení se nevztahuje na období prázdnin, kdy je možné pracovat neomezeně dlouho v souladu s australskými zákony.

Co k získání práce potřebuješ?

Zaměstnavatel požaduje při nástupu TFN (daňové číslo) o které se žádá bezplatně online. Formulář je jednoduchý, ale doporučujeme ti dát si pozor při uvádění adresy, na kterou vám TFN bude zaslán. Pokud si nejste jistí, kde budete v průběhu studia bydlet (někdo se rád stěhuje z místa na místo), uvádějte raději adresu školy do které budete v Austrálii chodit!

Důležité informace:

  • Při studiu delším než 6 měsíců je daňově zvýhodnění. Pro daňový úřad jste Resident.
  • Daňové období v Austrálii končí 30.6. a do konce října je možné žádat o částečné vrácení daní.
  • Nejdůležitější dokument k žádosti je potvrzení od zaměstnavatele, kde musí být vyčísleno kolik z vašeho výdělku odvedl na daních.

Kdo se na vyplňování daňového přiznání necítí, může si na najít daňového poradce. Mám kontakt na jednoho výborného. Je to bývalý český student, který teď žije v Austrálii a má svoji firmu. Ceny má příznivé a přístup také.

Víš, že můžeš v Austrálii podnikat a vydělat si více než v zaměstnání?

Jak na to a co budeš potřebovat.

  • TFN - Tax File Number
  • Vyplníš žádost o ABN - Australian Business Number online, neplatíš žádné poplatky

Nepotřebuješ doklady či oprávnění jakoukoliv podnikatelskou aktivitu vykonávat /jen několik vyjímek z bezpečnostních důvodů - na příklad elektrikář/.

Podnikatelské číslo ti příjde poštou během několika dnů

Typy na podnikatelskou činnost

Záleží jen na tobě jak jsi podnikavý, jaké máš nápady a taky jak a v čem jsi dobrý, možnosti jsou neomezené. Jako u každé samostatné podnikatelské činnosti jdeš do rizika, ale pokud nechceš riskovat můžeš s ABN pracovat pro různé společnosti.

Ověřený TYP na práci pro toho, kdo chce dost vydělávat a při tom si sám určovat kdy bude pracovat. Klikni zde.

Z mé vlastní zkušenosti a z mnoha reakcí mých studentů vim, že nejdůležitější je věřit, že práci lehce najdete a s úsměvem ji hledat. Jsem naprosto přesvědčená o tom, že každý kdo opravdu chce, tak si práci najde

Info: S našimi studenty jsme něco jako jedna velká rodina. Přečti si i praktické rady od nich.

Ahoj Táňo!

Pokusím si to tady nezkazit! To by me sakra mrzelo. Pracuji teď v jedné luxusní restauraci a mám na hodinu po zdanění nějakých 23,50$ na hodinu. Kuchařina mě porad láká, doufám ze se dostanu ke studovaní vařeni, to by bylo super! Posílám pozdravy do chladné Prahy z velice teple Austrálie!

Filip

Chce si to jen trochu věřit a být optimista :-)

Můj tip na báječnou knihu: Uvidíte to, až tomu uvěříte

Práci si každý hledá sám a v tomto ohledu Vám mohu opravdu hodně poradit nejen já, ale i studentská videa, která zde najdete.
"Za celý tým Vám přeju mnoho odvahy a úspěchů!" Táťáňa Kvapilová

"Chceš studovat v Austrálii a zajímají tě další informace? Podívej se do sekce Studium v Austrálii kde nalezneš všechny nejdůležitější informace. Pokud chceš vědět více, neváhej a napiš nám. Můžeš i zavolat na +420 607 988 679"

ACIC Táťána Kvapilová

Chci se zeptat

Konzultační kancelář ACIC

Domažlická 1, 130 00 Praha 3 - Žižkov, Czech republic

  • +420 607 988 679

  • +420 607 988 679

  • dummy kvapil@acic.cz

Nenechte si ujít novinky

© Copyright 1992 - 2017 ACIC | Všechna práva vyhrazena.

Search