Druhy a ceny bydlení v Austrálii


Nejčastějším řešením ohledně bydlení je ubytování v rodině neboli Homestay. Většinou je to jen na krátkou dobu a potom má každý možnost najít si ubytování podle svých představ a možností. Cena za týden s polopenzí a o víkendu s plnou penzí je kolem 250 AUD.

Další možností je zajistit si ubytování na krátkou dobu v Backpackers nebo Hostels a následně najít vhodné ubytování na nejužívanějších portálech. Tam si můžeš najít pokoj, byt nebo dům.

Doporučuji ti tyto portály

www.gumtree.com.au 
www.flatmates.com.au 

 

Mnoho studentů si také hledá tzv. "share" ubytování, kde sdílí jeden pokoj s více studenty v bytě nebo domě. Často se také stává, že naši studenti, kteří už v Austrálii studují, píší do naší agentury ACIC a hledají spolubydlící.

Ukázka přihlášky k ubytování - škola Milner

 

Info: S našimi studenty jsme něco jako jedna velká rodina. Přečti si od nich praktické rady.

Bydlení - nabízí se různé možnosti nájmu. Od sdílených bytů nebo jen pokojů, až po homestay. Na krátkou dobu je podle mě homestay dobrou volbou, protože nemáte starosti o jídlo a další věci, ale je samozřejmě nejdražší. Proto se po nějaké době řada studentů přemisťuje do sdílených variant. Když se tady trochu rozkoukáte, můžete najít partu spolužáků a pronajmout si třeba celý dům a o nájem se podělit. To je myslím ta nejčastější forma bydlení, jakou tady studenti volí a jejíž cena může být i poloviční, vůči homestay. S hledáním samotného pronájmu není vůbec žádný problém, jelikož si tím místní vylepšují svoje domácí rozpočty. Tak tady pronajímá nějaký prostor snad každý, kdo má nemovitost. Jde opravdu jen o to, kolik chcete nebo můžete za bydlení utratit. Martin Čížek

Přikládáme ti reference od našich studentů. Není nad osobní zkušenost.

Bára nejdříve bydlela u mé známe a teď sdílí dům v Manly s více studenty a je nadšená, jak můžeš přečíst v jejím dopise, co nám napsala.

Dobrý den,

první týden mám za sebou, tak Vám potřebuji sdělit první dojmy. Upřímně jsem tady ze všeho úplně vedle, v tom nejlepším slova smyslu! Nejen co se školy týče, tam jsou všichni neskutečně ochotní a příjemní, ale i lidi obecně tady, se kterými přijdu do styku jsou hrozně milí! (Počítám, že to tu znáte, takže není nutné to všechno popisovat, prostě je tu nádherně.)

Dnes jsem byla na zkoušku v první práci, mám z toho dobrý pocit, tak to snad vyjde :). Uvidím, ještě během týdne mi mají volat na nějaké zkušební směny...

Jinak s bydlením zatím čekám, jak se domluvím s paní Halustokovou, jestli je stále možnost, že bych mohla být nějaký čas u jejích známých, než se vrátí. Pro všechny případy mám domluvené jedno super levné sdílené bydlení :D), ale určitě by pro mě bylo pohodlnější být chvilku u těch známých.

Zatím to je vše, určitě dám vědět ještě později. Držte mi palce :).

Přeji Vám, ať se máte taky tak krásně jako já!

Zdraví, Bára Hájková.

Další příklady:

Jakub a Filip jsou v Perth. Nejdříve bydleli v rodině, dnes však již mají krásný apartmán se dvěmi koupelnami a bazénem. V bytě s nimi bydlí také australský student.

Manželé Puschnerovi s dcerou si v Melbourne pronajali dům. Viz. foto dole.

Martin byl nejdříve v Homestay, kde byl velmi spokojený. Dnes je v bytě rodiny, která odjela do Evropy a to mu zařídila "mam" z hostitelské rodiny. Studuje v Sydney.

Lucie bydlí v lékařské rodině, kde má svůj pokoj s příslušenstvím a stravou. Stará se tam o tři holky. Studuje v Sydney. Její zkušenost s hledím bydlení naleznete zde.

Možností je spousta a opravdu si každý může vybrat jak bydlet. Ceny jsou různé od 150 AUD za týden. Cena se ale může vyšplhat mnohem výše, pokud se jedná o velký byt či dům.

 

"Chceš studovat v Austrálii a zajímají tě další informace? Podívej se do sekce Studium v Austrálii kde nalezneš všechny nejdůležitější informace. Pokud chceš vědět více, neváhej a napiš nám. Můžeš i zavolat na +420 607 988 679"

ACIC Táťána Kvapilová

Jak bydlí studenti v Austrálii

Každé bydlení je individuální a toto je jen ukázka bydlení od některých studentů z Melbourne a Sydney. Vždy záleží na tom jak náročný je ten či onen student a co je pro něj rozhodující.

Chci se zeptat

Konzultační kancelář ACIC

Domažlická 1, 130 00 Praha 3 - Žižkov, Czech republic

  • +420 607 988 679

  • +420 607 988 679

  • dummy kvapil@acic.cz

Nenechte si ujít novinky

© Copyright 1992 - 2017 ACIC | Všechna práva vyhrazena.

Search