Druhy a ceny bydlení v Anglii


Nejčastější řešení bydlení je ubytování v rodině - Homestay a to na krátkou dobu a potom má každý možnost najít si ubytování podle svých představ a možností. Cena za týden s polopenzí a o víkendu s plnou penzí je kolem 250 AUD.

Další možnost je zajistit si ubytování na krátkou dobu v Backpackers nebo Hostel a následně najít vhodné ubytování na nejužívanějších portálech. Můžeš si najít pokoj, byt nebo dům.

Doporučuji tyto portály

www.gumtree.com.au 
www.flatmates.com.au 

Mnoho studentů si hledá ubytování "share" sdílí s více studenty v jednom bytě nebo domě jeden pokoj. Často se také stává, že naši studenti, kteří už v Austrálii studují píší do naší agentury ACIC a hledají spolubydlící.

Ukázka: Přihláška ubytování - škola Milner

Info: S našimi studenty jsme něco jako jedna velká rodina. Přečti si i praktické rady od nich.

Bydlení - nabízí se různé možnosti nájmu. Od sdílených bytů nebo jen pokojů, až po homestay. Na krátkou dobu je podle mě homestay dobrou volbou, protože nemáte starosti o jídlo a další věci, ale je samozřejmě nejdražší. Proto se po nějaké době řada studentů přemisťuje do sdílených variant. Když se tady trochu rozkoukáte, můžete najít partu spolužáků a pronajmout si třeba celý dům a o nájem se podělit. To je myslím ta nejčastější forma bydlení, jakou tady studenti volí a její cena může být i poloviční, vůči homestay. S hledáním samotného pronájmu není vůbec žádný problém, jelikož si tím místní vylepšují svoje domácí rozpočty, tak tady pronajímá nějaký prostor snad každý, kdo má nemovitost. Jde opravdu jen o to, kolik chcete nebo můžete za bydlení utratit. Martin Čížek

Přikládáme ti reference od našich studentů. Není nad osobní zkušenost.

Bára nejdříve bydlela u mé známe a teď sdílí dům v Manly s více studenty a je nadšená viz její dopis.

Dobrý den,

první týden mám za sebou, tak Vám potřebuji sdělit první dojmy. Upřímně jsem tady ze všeho úplně vedle, v tom nejlepším slova smyslu! Nejen co se školy týče, tam jsou všichni neskutečně ochotní a příjemní, ale i lidi obecně tady, se kterými přijdu do styku jsou hrozně milí! (Počítám, že to tu znáte takže není nutné to všechno popisovat, prostě je tu nádherně.)

Dnes jsem byla na zkoušku v první práci, mám z toho dobrý pocit, tak to snad vyjde :). Uvidím, ještě během týdne mi mají volat na nějaké zkušební směny...

Jinak s bydlením zatím čekám, jak se domluvím s paní Halustokovou, jestli je stále možnost, že bych mohla být nějaký čas u jejích známých, než se vrátí. Pro všechny případy mám domluvené jedno super levné sdílené bydlení :D), ale určitě by pro mě bylo pohodlnější být chvilku u těch známých.

Zatím to je vše, určitě dám vědět ještě později. Držte mi palce :).

Přeji Vám, ať se máte taky tak krásně jako já!

Zdraví, Bára Hájková.

Jakub a Filip jsou v Perth , nejdříve bydleli v rodině. Dnes mají krásný apartmán se dvěmi koupelnami a k domu patří také bazén. V bytě s nimi bydlí také australský student.

Manželé Puschnerovi s dcerou si v Melbourne pronajali dům.

Martin byl nejdříve v Homestay a byl velmi spokojený, dnes je v bytě rodiny, která odjela do Evropy a to mu zařídila "mam" z hostitelské rodiny.Studuje v Sydney.

Lucie bydlí v lékařské rodině, má svůj pokoj s příslušenstvím a stravou, stará se o tři holky. Studuje v Sydney. Její zkušenost s hledím bydlení naleznete zde.

Možností je spousta a opravdu si každý může vybrat jak bydlet.Ceny jsou různé od 150 AUD za týden až o mnohem více pokud se jedná o velký byt či dům.

 

"Chceš studovat v Anglii a zajímají tě další informace? Podívej se do sekce Studium v Anglii kde nalezneš všechny nejdůležitější informace. Pokud chceš vědět více, neváhej a napiš nám. Můžeš i zavolat na +420 607 988 679"

ACIC Táťána Kvapilová

Chci se zeptat

Konzultační kancelář ACIC

Domažlická 1, 130 00 Praha 3 - Žižkov, Czech republic

  • +420 607 988 679

  • +420 607 988 679

  • dummy kvapil@acic.cz

Nenechte si ujít novinky

© Copyright 1992 - 2017 ACIC | Všechna práva vyhrazena.

Search